Nuo balandžio 1 d. įsigalios svarbūs Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai

Nuo balandžio 1 d. įsigalios svarbūs Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimai

Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimams, bus nagrinėjami asmenų skundai dėl jų nekaltumo prezumpcijos pažeidimų visuomenės informavimo priemonėse.

Nors ir anksčiau įstatyme buvo draudžiama skleisti nekaltumo prezumpciją pažeidžiančią informaciją, tačiau tas draudimas buvo susietas dar ir su kliudymu teisminės valdžios nešališkumui (19 str. 3 d.). Todėl praktiškai pritaikyti straipsnį buvo itin sunku (reikėdavo kartu įrodyti ir pažeistą nekaltumo prezumpciją, ir kliudymą teismų nešališkumui). Dabar įstatyme liks tik draudimas skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją, todėl tai turėtų paskatinti asmenis ginti dar iki teismo sprendimo viešai pažeistą nekaltumo prezumpciją.

Nuo balandžio 1 d. Visuomenės informavimo įstatymo nediskriminavimo pagrindų sąrašas papildomas ir negalia. Tai turėtų geriau apginti visuomenės informavimo priemonėse pažeistas neįgaliųjų teises bei užkirsti kelią nesantaiką dėl negalios skatinančiai informacijai.

Taip pat po pataisų teismas galės lengviau sustabdyti ar nutraukti viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) veiklą – tam užteks padaryti bent vieną 19 straipsnio 1 ar 2 dalių pažeidimą (anksčiau turėjo būti pažeistos abi šios dalys).