Žurnalistų etikos inspektorė skaitė viešas paskaitas Kaune

Žurnalistų etikos inspektorė skaitė viešas paskaitas Kaune

Š.m. spalio 9 d. Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė vyko į Kauno apskrities viešąją biblioteką, kur skaitė dviejų dalių paskaitas.

Pirmoji paskaita vadinosi Žmogaus teisės visuomenės informavimo srityje“. Šios paskaitos metu bus pristatyta Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos veikla, kalbama apie saviraiškos laisvę ir jos ribas, naujoves duomenų apsaugos srityje. O taip pat bus kalba apie pagrindinę Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos veiklą – neturtinių žmogaus teisių – garbės ir orumo, privatumo, asmens duomenų apsaugos – gynimą visuomenės informavimo srityje.

Antrosios paskaitos tema - „Kurstoma neapykanta? Pranešk“. Jos metu klausytojai sužinojo, kas yra neapykantos kalba, koks jos ir saviraiškos laisvės santykis, kur paprastai susiduriama su neapykantos kurstymu, kokia atsakomybė taikoma, kaip pranešti apie internete pastebėtus neapykantos kurstymo atvejus.

Negalintys dalyvauti, galėjo stebėti transliaciją tiesiogiai ir užduoti klausimus lektoriui realiu laiku, o paskaitų įrašus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://goo.gl/KLjNPx

Plačiau apie paskaitas galima paskaityti čia.

 (informacijos šaltinis ir nuotrauka iš www.kvb.lt)