Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba kartu su partneriais startuoja projekte, skirtame stiprinti atsaką į neapykantos nusikaltimus Lietuvoje

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba kartu su partneriais startuoja projekte, skirtame...

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje pristatytas pradedamas įgyvendinti projektas „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“. Projekto koordinatorius – Vidaus reikalų ministerija, partneriai: Generalinė prokuratūra ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

Vykdydama šį projetą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT)  sukurs ir įdiegs reklamjuostes (angl. banner), skirtas pranešimams apie neapykantą kurstančias kalbas internete. Taip pat, didžiausiuose Lietuvos interneto portaluose bus vykdoma  informacinė kompanija, skirta padėti visuomenei atpažinti neapykantą kurstančias kalbas ir pranešti apie jas kompetentingoms institucijoms. Lietuvos savivaldybėse planuojama surengti 10 seminarų, kuriuose ŽEIT atstovai aiškins apie neapykantą kurstančios kalbos ir saviraiškos laisvės santykį, neapykantą kurstančių kalbų poveikį pažeidžiamoms bendruomenėms.

 

Plačiau skaitykite čia.