Seimo narys Eugenijus Gentvilas abejoja valstybės institucijų nešališkumu?

Liberalų Sąjūdis paskelbė pranešimą spaudai, kuriame Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, reikšdamas susirūpinimą dėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto naujų iniciatyvų žiniasklaidos atžvilgiu, metė rimtus įtarimus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ir teismams. 

 Pranešime cituojamas Seimo narys E. Gentvilas teigia, kad „Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba ir teismų instancijos tampa cenzūros įrankiais, kai jais piktnaudžiaujama ir neteisingai naudojama“.

Ši Seimo nario mintis perša nuomonę, kad Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba bei teismai yra šališki, abejojama institucijų nepriklausomumu, ir kad šioms institucijoms galima daryti įtaką.

 „Toks neatsargus žodžių pasirinkimas - nesuprantamas. Politikai neturėtų vadovautis emocijomis ir viešai išsakydami savo nuomonę, turėtų ją pagrįsti faktais”- sako Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė - Tiumenevienė. 

 Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba Seimo nariui primena, kad cenzūra Lietuvoje draudžiamao Inspektoriaus veikla grindžiama teisėtumo, nešališkumo, nepriklausomumo, teisingumo ir viešumo principais.