„TV publikos“ straipsnio apie vaikus pavadinimas klaidina visuomenę

Gegužės 20 d. „Vakaro žinių“ leidinyje „TV publika“ publikuoto straipsnio „Lietuvoje vaikus išnaudoti galima susimokėjus 800 eurų?“ pavadinimas klaidina visuomenę: neatitinka turinio, jame pateikta iškreipta informacija.

„TV publikoje“ išspausdintas žurnalistės Eglės Juozėnaitės interviu su žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite-Tiumeneviene (į klausimus atsakyta raštu). Publikacijos pradžioje nurodyta, jog straipsnis buvo rengiamas pasitinkant gegužės 25 d. minimą Dingusių vaikų dieną.

Nors į paskutinį interviu klausimą Kaip yra baudžiami nepilnamečių teisių pažeidėjai? Kas jiems gresia? buvo atsakyta, jog „Atsakomybė priklauso nuo pažeidimo sunkumo. Jei vaikas išnaudotas pornografijai – asmuo gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Jei paskleidžiami nepilnamečio asmens duomenys neigiamame socialinių reiškinių kontekste – galimos administracinės baudos nuo 300 iki 850 eurų<...>“; tačiau straipsnio pavadinimas iškreipia interviu turinio esmę: sukonstruotas taip, jog kaip tik už sunkiausią atsakyme minimą pažeidimą (vaiko išnaudojimą) galima atsipirkti tik bauda, kuri atsakyme buvo minima kaip viena iš galimų sankcijų už kitą pažeidimą - nepilnamečio asmens duomenų paskleidimą neigiamame kontekste.

Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė: „Straipsnių pavadinimų tikslas – sudominti skaitytoją, tačiau pavadinimai neturi iškreipti turinio esmės ir klaidinti visuomenės.

Visuomenės informavimo įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje teigiama, jog „Viešoji informacija visuomenės informavimo priemonėse turi būti pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai“.