Žurnalistų etikos inspektorei skundus pateikė KGB bendradarbiais išvadinti žurnalistai

Penki bendradarbiavimu su KGB apkaltinti žurnalistai pateikė skundus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai dėl garbės ir orumo pažeidimo. Jų pavardės skelbiamos „Respublikos“ publikacijoje „Įtariamų KGB bendradarbių sąrašas“.
Skunduose nurodoma, jog paskleistas melas apie bendradarbiavimą su KGB žeidžia žurnalistų garbę ir orumą. Teigiama, kad paskleista tikrovės neatitinkanti žinia kenkia ir dalykinei reputacijai, nes apkaltinti asmenys gyvena ir dirba nedideliuose miesteliuose, yra žinomi asmenys. Tai, pasak pareiškėjų, turi neigiamos įtakos jų reputacijai ir tiesioginiam darbui.

Pareiškėjai teigia su KGB neturėję nieko bendra. Du žurnalistai pateikė įrodymus: Lietuvos ypatingojo archyvo pažymas, kuriose nurodoma, jog KGB archyviniuose fonduose duomenų apie jų bendradarbiavimą nerasta.

Visuomenės informavimo įstatymas draudžia platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą. Dėl minėto sąrašo į Tarnybą žodžiu kreipėsi keli asmenys, tačiau dėl galimo garbės ir orumo pažeidimo Tarnyba savo iniciatyva tyrimų nepradeda. Būtinas asmens ar jo įstatyminio atstovo skundas.

2017 metais dėl garbės ir orumo pažeidimo į Tarnybą kreiptasi 83 kartus, nustatyta 18 pažeidimų. Nustačius, kad paskelbta informacija neatitinka tikrovės, visuomenės informavimo priemonė privalo paskelbti informacijos paneigimą.