2022 m. gegužės mėnesį Žurnalistų etikos inspektorė priėmė 33 sprendimus

2022 m. gegužės mėnesį Žurnalistų etikos inspektorė priėmė 33 sprendimus

2022 m. gegužės mėnesį Žurnalistų etikos inspektorė priėmė 33 sprendimus: 3 skundai pripažinti iš dalies pagrįstais, 5 skundai pripažinti pagrįstais (3 iš jų buvo atlikti savo iniciatyva), 15 skundų –  nepagrįstais, 4 skundų tyrimai nutraukti, 3 skundai atmesti, 7 skundus atsisakyta nagrinėti. Trijuose sprendimuose dalyje skundai pripažinti nepagrįstais, o kitose dalyse skundo tyrimai nutraukti ir atmesti.

24 sprendimai priimti dėl informacijos, paskelbtos internete, iš jų 8 –  dėl informacijos, paskelbtos socialiniuose tinkluose, 6 – dėl spaudos, 2 – dėl televizijos, 1 – dėl televizijos internete.

27 sprendimai priimti dėl fizinių asmenų, 5 – dėl juridinių asmenų skundų, 1 sprendimas priimtas atlikus tyrimą savo iniciatyva.

Sprendimuose, kuriuose skundai pripažinti iš dalies pagrįstais ar pagrįstais, buvo įspėti Facebook paskyros valdytojai – 2 kartus, interneto tinklalapyje https://keliaujanciosmamos.lt  bei jo socialinio tinklo Instagram paskyroje „keliones_su_vaikais“ valdytojas – 2 kartus, UAB „Respublikos leidiniai“, MIA „Rossiya segodnya“, UAB „Telekomunikacinių technologijų servisas“, VšĮ „Laisvės TV“, MB „Visuomenės balsas“ po 1 kartą.

Nustatyti šie Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimai: 19 straipsnio 1 dalies 1 punkto ir 22 straipsnio 11 dalies, 5 punkto po 1 kartą, 3 straipsnio 3 dalies – 2 kartus, 14 straipsnio 1, 2 dalies – 4 kartus. Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimai nustatyti po tris kartus: 5 straipsnio 1 dalies ir 6 straipsnio 1 dalies.